TEMİZ ÇEVRE DERNEĞİ 25.09.2016 TOPLANTI NOTLARI

25.09.2016 günü Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesislerinde saat 10.00’da derneğimizin 9.yıl toplantı döneminin açılışında buluşuldu.DSC_1238

Küçük DEFNE en küçük çevreci unvanını DEMİR’in elinden aldı.

Fatih Kütük simitleri ile birlikte Ebru ve Güney Aksezgin’i de getirmişti ve herkes çok sevindi. Ebru ve küçük GÜNEY artık Antalya’da yaşadıklarını ve bundan sonra toplantılara katılacaklarını bildirdiler.

Mustafa Şen ise üyeliği hakettiğini bildirdi. Hak verdik. Gelecek toplantıda üyeliğinin kabulünün görüşülmesine karar verildi.

Aslı Altan söz aldı ve Konyaaltı Belediyesinin petmatik uygulamasını neden kaldırdığını açıkladı. Petmatiklerin sürekli kötü niyetli kişiler tarafından ip sarkıtılan plastik şişeler ile açıldığını, kişilerin kendi evcil hayvanlarını beslediklerini, yiyeceklerin çok kısa sürede bu makinelerden boşaltıldığını söyledi. Eğitimli ve hayvansever toplumlarda başarı ile uygulanan sokak hayvanlarının beslenmesine ilişkin iyi niyetli bir uygulamadan vazgeçildiğini ve kendisinin de belediyeye hak verdiğini belirtti. Muratpaşa Belediyesinin katı atık toplama ile ilgili olarak puan kartı uygulaması başlattığını, internetten istendiğinde bu kartların belediye tarafından adrese gönderildiğini ve toplanan puanlar ile alışveriş yapılabileceğini belirtti.

Remziye Kartal Rosenblat söz alarak; kullanım için tatlı su ile ilgili büyük sıkıntıların Türkiye genelinde başladığını, ancak önlemler alınmadığı gibi sulama suyu kullananların da kuyuları derinleştirerek daha agresif ve yanlış bir kullanım yolu seçtiğini açıkladı. Devamla Türkiye genelinde elektrik enerjisinin yetersizliğine çözüm olarak Elektrik Piyasası Kurulu başkanının açıklamalarını açıkladı. Kısa dönemde güneşten elektrik üretimi konusunda bireysel aboneliğin daha da yaygınlaştırılması için girişimlerde bulunulacağını açıkladı.
Birsen Şule söz alarak; Güçbirliği toplantılarına katılmaya devam ettiğini, seçimler yapılacağını ve başkanlık için kendisinin de aday olduğunu, olağanüstü hal ilanından dolayı kermeslere izin verilmediğini, ancak mümkün olur olmaz Aslı ile birlikte kermes hazırlığı yaptıklarını belirtti.

Remziye Kartal söz alarak; gelecek dönem ilk ve ortaokullar arası yarışma konusunun düşünülmesini, milli eğitime başvuruda bulunulacağını belirtti. Geçmiş yarışma resimlerinden bir sergi hazırlanmasını önerdi. Osman Yakıcı kendisinde tablolar olduğunu ve sergiye konularak satışı ile gelir elde etmeyi ve yarışmada dereceye girenlere dağıtmayı önerdi. Aslı Altan gelecekteki kermes için bu tabloları değerlendirilebileceğini belirterek herkesin evinde çöplemeyi ya da başkalarına vermeyi düşündüğü biblo vs gibi şeyleri kermes için saklamasını rica etti.

Sergi hazırlığı ve diğer çalışmalar için yardımcı olacakların Remziye Kartal ile irtibata geçmesi ve ayrıca Whatsapp ortamında grup kurularak haberleşmenin daha hızlı olması konusunda görüş birliğine varıldı.

Boğaçay projesinin sürekli olarak halk görüş ve onayına sunulduğunun belirtildiği, bu oylamaların kim tarafından nerde yapıldığının bilinmediği sorusu üzerine Fatih Kütük oylamaların yapıldığını ama duyurunun yapılmadığını, belirli bir çevrenin görüş bildirdiğini belirtti. Aslı Altan, Aşağı Karaman Köyünün tarım alanından çıkarılıp sanayi alanı olarak planlanacağını duyduğunu söyledi.

Osman Yakıcı söz alarak; Belek Kadriye’de The Land of Legends isimli tematik parkın akşamları saat 21 ila 22.30 arasındaki su gösterilerinin çocuklar için çok ilginç olduğunu, çok güzel müzik yayınladıklarını, götürdüğü turistlerin çok memnun kaldığını belirtti. 320 00 00 nolu normal telefon hattından gösteri günlerinin sorularak gidilmesini tavsiye etti. Ayrıca Expo’da 26.09.2016 tarihinde yapılacak olan Teoman konserinin biletsiz olduğunu belirtti. Gitmek isteyen arkadaşların restaurantlar sırasındaki arkadaşının işlettiği MEZOPOTAMYA isimli yerde buluşabileceğini belirtti. Saat 19.00 ile 20.00 arasında konsere gelecek olanların EXPO’daki MEZOPOTAMYA isimli restaurantta buluşması kararlaştırıldı. Yemek içmek zorunlu olmayıp herkesin kendi yediğini içtiğini kendisinin ödemesine karar verildi.

Gelecek toplantının ilke olarak yine aynı yerde ve 30.10.2016 saat 10.00’da yapılmasına karar verildi.

Yusuf Demir’in toplantı fotoğraflarını çekmesi ile derneğimizin 9.yıl toplantı dönemi neşe içinde sona erdi.

Remziye Kartal Rosenblat

[Facebook] [Twitter] [Windows Live] [Yahoo!] [Email]

yazar:

- toplam 212 yazisi var Temiz Çevre Derneği.


Yazarla Iletisime Gecin

Yorumunuzu Yazin

*

Nisan 2023
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Döviz Kurları

Hava Durumu

Hava, 29 Mayıs
Antalya’deki Hava Durumu
+18

Yük.: +26° Düş.: +16°

Nem: 72%

Rüzgar: ESE - 11 KPH

İstanbul’deki Hava Durumu
+17

Yük.: +21° Düş.: +16°

Nem: 87%

Rüzgar: SW - 10 KPH

İzmir’deki Hava Durumu
+14

Yük.: +27° Düş.: +17°

Nem: 93%

Rüzgar: SSW - 6 KPH

Ankara’deki Hava Durumu
+13

Yük.: +22° Düş.: +8°

Nem: 81%

Rüzgar: WNW - 14 KPH

Vizyon